FANDOM


Ta strona gromadzi wszystkie zasady dotyczące Czerwony Orzeł Wiki. Oprócz nich, należy również przestrzegać Zasad Użytkowania Wikii. Każdy użytkownik ma obowiązek zapoznać się z poniższymi zasadami i dostosować się do nich, jeżeli udziela się w jakikolwiek sposób na Czerwony Orzeł Wiki.

Podstawowe zasady Edytuj

 1. Czerwony Orzeł Wiki jest źródłem wiedzy o serialu Czerwony Orzeł i wszystkim, co z nią związane.
 2. Porządku na wiki pilnują specjalnie wybrani do tego administratorzy, którzy w razie potrzeby mogą zablokować użytkownika.
 3. Nie wolno spamować oraz zamieszczać wulgarnych, rasistowskich, pornograficznych i obraźliwych treści.
 4. Należy przestrzegać zasad netykiety.

Na wiki Edytuj

Artykuły Edytuj

 1. Artykuły na Czerwony Orzeł Wiki muszą być związane z jej tematyką.
 2. W artykułach staramy się o pełną encyklopedyczność tekstu: piszemy w trzeciej osobie, nie podpisujemy się, nie dodajemy emotikon i staramy się nie używać potocznego stylu wypowiedzi.
 3. Jeśli artykuł będzie zawierał zbyt dużo błędów, zostanie skasowany, jeżeli będzie w lepszym stanie, a nie będzie przestrzegał niektórych zasad, zostanie przeniesiony do brudnopisu użytkownika.
 4. Opisywanie zmian przy edycji nie jest obowiązkowe, ale mile widziane.

Tablice i czat Edytuj

 1. Tablice służą do kontaktowania się pomiędzy użytkownikami, natomiast nie należy prowadzić na nich luźnych rozmów. Od tego mamy czat.
 2. Czat Czerwony Orzeł Wiki jest dostępny tutaj. Porządku na nim pilnują administratorzy i wyznaczeni przez nich moderatorzy czatu.
 3. Na czacie, oprócz zasad obowiązujących na wiki, należy pamiętać o tym, aby:
  1. Nie spamować/floodować;
  2. Nie wywoływać kłótni;
  3. Nie psuć atmosfery.
 4. Na czacie dozwolone są rozmowy na wszystkie tematy, ale w granicach rozsądku.

Grafiki Edytuj

 1. Należy pamiętać, aby do każdego pliku dodawać stosowną licencję.
 2. Czerwony Orzeł Wiki nie jest przechowalnią plików – staramy się przesyłać tylko pliki związane z tematyką wiki (czyli te, które są potrzebne do artykułów). Oczywiście można wrzucić grafikę, którą potem użyjemy w np. profilu, ale trzeba to robić z rozsądkiem.
 3. Grafiki, które są bezużyteczne, bez licencji czy też kiepskiej jakości będą usuwane.
 4. Na Czerwony Orzeł Wiki używamy grafik w formacie png. Gwarantuje on lepszą jakość od tradycyjnego jpg, więc jeżeli mamy grafikę w wyżej wymienionym formacie – lub innym – należy go przekonwertować do formatu png używając do tego np. programu GIMP.

Licencja Edytuj

 1. Na wiki nie należy zamieszczać treści, które mają zastrzeżone prawa autorskie. Artykuły łamiące prawa autorskie będą usuwane, a ich autorzy – blokowani.
 2. Wkład na Czerwony Orzeł Wiki jest udostępniany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0. Oznacza to, że treści z tej wiki mogą być kopiowane dalej, o ile zostaną spełnione trzy warunki:
  1. Kopia będzie zawierała link do oryginału;
  2. Zostaną podani autorzy artykułu i wiki, na której mieści się oryginał;
  3. Tekst bądź plik będzie rozpowszechniany dalej na tej samej licencji.

____________________________


Regulamin wygenerowano na bezpośredniej podstawie Queen Wiki.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki